Mapa serwisu ikona

infolinia: 91 885 18 58

e-mail: sale@ogrodzenia-panelowe.pl

 

Produkcja

BFS - Najlepsze Systemy OgrodzenioweOgrodzenia sytemu BFS wytwarzane są od wielu lat w prężnie działającym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym na obrzeżach Warszawy, wyposażonym w automatyczne, wydajne linie do zgrzewania paneli ogrodzeniowych, dział ślusarski z wysoko wykwalifikowana kadrą oraz nowoczesną lakiernię proszkową z zaawansowaną technologią przygotowania powierzchni malowanych detali. Za sprawą tych nowoczesnych technologii ogrodzenia systemowe firmy BFS nie wymagają konserwacji, są niezwykle odporne na korozje i zachowują atrakcyjny wygląd na długie lata. Poniżej przygotowaliśmy krótki opis stosowanych technologii przez nasz zakład produkcyjny do wytwarzania ogrodzeń panelowych, ogrodzeń palisadowych, ogrodzeń sportowych, bram przesuwnych, bram skrzydłowych oraz furtek.

 
Zgrzewanie elektryczne oporowe
 

Panele ogrodzeniowe produkowane są przez samobieżne zgrzewarki wielopunktowe. Te nowoczesne, automatyczne urządzenia wyposażone są w laserowo wycięte szablony i siłowniki pneumatyczne, które poruszają zespołem miedzianych elektrod. W pierwszym etapie druty stalowe zostają wyprostowane przez prościarki i docięte na wymiar. Następnie rozkładane są maszynowo przez podajniki wzdłużne i poprzeczne w specjalnym szablonie, odpowiadającym rodzajowi zgrzewanych paneli. Tam druty zostają dociśnięte przez zespół miedzianych elektrod, przez które w ułamku sekundy przepływa prąd o bardzo dużym natężeniu. W miejscu styku wskutek oporu energia elektryczna zamienia się w ciepło, temperatura gwałtownie wzrasta, roztapiając i uplastyczniając stalowy materiał. Powstaje strefa zwana jądrem zgrzejnym. W momencie przerwania dopływu prądu jądro zgrzeiny osiąga maksymalną wielkość, jednak zgrzeina pozostaje nadal dociśnięta przez elektrody. Rozpoczyna się etap rekrystalizacji, czyli krzepnięcia stali w jądrze zgrzeiny. Czas i natężenie prądu w procesie zgrzewania programowane są komputerowo w mikroprocesorowym sterowniku zgrzewarki. Bardzo ważne jest tu uwzględnienie typu zgrzewanych paneli, ich rozstawu oraz średnicy drutu. Wielkość zgrzeiny musi bowiem zapewniać połączenie drutów o pożądanej wytrzymałości. Panele przetłaczane 3D, po zgrzaniu całej kraty, w tym samym ciągu technologicznym, trafiają dodatkowo do stanowiska prasy hydraulicznej. Tam wybijane są przetłoczenia wzdłużne, które nadają ogrodzeniu wymaganą sztywność i stabilność.

 
Cynkowanie ogniowe wg normy PN-EN 1461
 

Ogniowa powłoka cynkowa zabezpiecza stal przed szkodliwym działaniem korozji na wiele lat. Istotnym jej atutem jest fakt, że nie wymaga ona konserwacji. Dodatkowo wykazuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, które mogą następować w trakcie składowania, transportowania, montowania czy dalszego użytkowania ogrodzenia. Ogniowa powłoka cynkowa powstaje podczas kąpieli czarnej stali w ciekłym cynku o temperaturze 440- 460˚C. Zjawisko to nosi nazwę dyfuzji i przeprowadza się je w specjalistycznym, zewnętrznym zakładzie, zwanym ocynkownią. Podczas zanurzania poszczególnych elementów ogrodzenia w ciekłym cynku, stal i ocynk tworzą nierozerwalną, wspólną warstwę stopową. Na stopie tym, przy wyjmowaniu detalu z kąpieli, odkłada się dodatkowa warstwa czystego cynku. Taka metoda nałożenia powłoki cynkowej gwarantuje równomierne pokrycie całej wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni wyrobu, nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

 

 
Lakierowanie proszkowe metodą elektrostatyczną

Proces lakierowania proszkowego ocynkowanych ogrodzeń pozwala uzyskać zamierzony efekt barwny i dopasować kolorystykę ogrodzenia do grodzonego obiektu i jego otoczenia. Lakierowanie proszkowe umożliwia również otrzymanie dodatkowej estetycznej powłoki ochronnej. Zwiększa ona stopień odporności ogrodzenia na działanie czynników korozyjnych, zabezpieczając warstwę ocynkowaną przed utlenianiem. W procesie lakierowania proszkowego decydujące znaczenie ma odpowiednie wcześniejsze mechaniczne oraz chemiczne przygotowanie powierzchni detali do nałożenia powłoki lakierniczej. Ma ono istotny wpływ na trwałość i przyczepność lakieru. Całość procesu odbywa się w lakierni, gdzie elementy ogrodzenia w specjalnym ciągu technologicznym przechodzą kolejno obróbkę mechaniczną, mycie odtłuszczające, fosforanowanie żelazowe oraz pasywację bezchromową. Następnie, przy wykorzystaniu metody elektrostatycznej, pokrywane są warstwą poliestrowej farby proszkowej o grubości 100-200 μm. Końcowy etap polega na wygrzaniu pomalowanych detali w piecu w temperaturze 140-200˚C. Farba ulega stopnieniu i polimeryzacji, a Klient otrzymuje elegancki, wytrzymały wyrób najwyższej jakości.
 
Spawanie elektryczne metodą MIG/MAG
 
Spawanie metodą MIG/MAG to spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonach gazowych. Elektrodę stanowi stapiający się drut elektrodowy. Nawinięty na szpulę podawany jest za pomocą podajnika drutu do obszaru spawania. Doprowadzenie prądu do drutu elektrodowego następuje za pomoca styku prądowego. Spawanie prowadzone jest najczęściej prądem stałym z biegunowością dodatnią (plus na elektrodzie) lub prądem przemiennym. Pomiędzy elektrodą a materiałem spawanym jarzy się łuk elektryczny. Obszar łuku chroniony jest doprowadzanym przez dyszę gazem osłonowym. Łuk elektryczny jest to rodzaj wyładowania elektrycznego w gazie, przy normalnym lub podwyższonym ciśnieniu gazu i dostatecznej mocy źródła zasilania. Z wyładowaniem takim związane jest wydzielanie się dużej ilości energii cieplnej, pochodzącej z przemiany energii elektrycznej. W łuku elektrycznym następuje silna koncentracja strumienia cieplnego. Do spawania łukowego ręcznego wyrobów i konstrukcji ze stali stosuje się jako elektrody druty ze stali miękkiej, pokrytej topnikiem, zwane elektrodami otulonymi. Podczas spawania otulina zamienia się częściowo w gazy, formując wokół łuku osłonę gazową oraz ciekły żużel, który - reagując z metalem - oczyszcza go z tlenków i wprowadza do niego składniki oddziaływujące korzystnie na własności mechaniczne złącza. Żużel, jako lżejszy od metalu, wypływa na powierzchnię jeziorka powstałego ze stopionej elektrody. Tu, zastygając, tworzy skorupę zabezpieczającą ciekły metal przed utlenieniem przez powietrze oraz opóźniającą stygnięcie metalu, co polepsza jego własności mechaniczne.

Kontakt z nami

telefon kontaktowy:

+48 91 885 18 58

+48 668 147 142

Przed rozpoczęciem korzystania ze strony należy zapoznać się z regulaminem serwisu. Przedstawione zostały w nim istotne informacje m.in. na temat wykorzystywania plików cookie (zapysywanych domyślnie na Twoim urządzeniu), polityki prywatności oraz praw autorskich, jakimi objęte są wszystkie materiały reklamowe zamieszczone na stronie.

Przeczytaj regulamin ogrodzenia panelowe